Çelikhan'a Atanan Öğretmenlere Sürgü'de Yemek Verildi

Eğitim Bir-Sen Çelikhan İlçe Başkanlığı tarafından Çelikhan İlçesine yeni atanan öğretmenlere Doğanşehir'in Sürgü Mahallesi'nde onur yemeği verildi.

Çelikhan'a Atanan Öğretmenlere Sürgü'de Yemek Verildi

Sürgü'de bulunan Ali Dayı dinlenme tesisinde  verilen onur yemeğine Adıyaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal, Eğitim Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Kenan Yıldırım, Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gaffari İzci, Eğitim Bir-Sen Çelikhan Şube Başkanı Mehmet Kaya yönetim kurulu üyeleri ve yeni atanan öğretmenler katıldı.
Yemekte bir konuşma yapan Eğitim Bir- Sen Malatya Şube Başkanı Kenan Yıldırım,'Malatya- Adıyaman kardeştir,birlikte olmak göçlü olmaktır. Doğruluk hak ve adaletli nesillerin yetişmesinde ve örgütlü toplumun temeli eğitimdir dedi.
Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Gafari İzci,ise konuşmasında, "Eğitimde mazeret olmaz. Yirmi bir yıldır sendika üyesiyim on yıldır başkanlık yapıyorum bu güne kadar hiç ve hiç eğitimle ilgili toplantılarıma mazeret göstermedim, çünkü eğitim fedakarlık ister. Yeni ataması yapılan arkadaşlar öğretmenlik zor sanattır fakat mühim olan zoru başarmaktır hepinize başarılar diliyorum sendikalı olmak iyidir toplumu ilgilendiren her şey biz ide ilgilendirir" dedi.
Eğitim Bir-Sen Çelikhan Şube Başkanı Mehmet Kaya yaptığı teşekkür konuşmasının ardından ilçeye yeni atanan öğretmenlere Kelebeğin Rüyası adlı kitabı hediye ederek çalışma hayatlarında başarılar diledi.
Yemek sonunda Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı sonuçlarında ilk ona giren öğrencilere ödüller verildi. Sınavda birinci ikinci ve üçüncüye çeyrek altın verilirken,başarılı yedi öğrenciye 100'er TL para ödülü verildi.Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 01:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER