BELEDİYEMİZDEN TARİHİ ADIM

Belediyemiz tarafından Tarihi yerlerin koruma altına alınması için Anıtlar Kurulu ile temaslar başlatıldı. Belediye Başkanı İbrahim KARAMAN yaptığı açıklamada " İlçemiz çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış çok özel bir konumdadır. Bu nedenle şimdiye kadar önem verilmeyen tarihi dokumuzu gün yüzüne çıkaracağız.

BELEDİYEMİZDEN TARİHİ ADIM
 Doğanşehir tarihin merkezinde yer almış bir kenttir, bizde Doğanşehir'i turizmin merkezi haline getireceğiz. Anıtlar kurulundan olumlu sonuç almamız halinde ortak çalışmalarımızla tarihi dokumuz belirginleşecektir.

Yaptığımız incelemelerde çok eski dönemine ait olduğunu düşündüğümüz kalıntılara rastladık. Bunlar bütün insanlığın kültürel mirasıdır. Bunlara sahip çıkmamız ilçemizi tanıtacağı gibi bütün insanlığa mal olmuş tarihi de ışık tutacaktır. Doğanşehirimizin her yerinde adeta tarih fışkırmaktadır. Bunlara sahip çıkıp koruma altına almak için öncülük yaptığımız çalışmalarımızda kamuoyunun desteği ile bunu başaracağımıza inanıyorum.

Zaman geçirmeden bu tarihi yerleri turizme açmak hem ilçemiz hem de insanlık tarihi için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu çalışmalarımızda her türlü girişimlerimiz sürecektir. Çalışmalarımız hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER