Malatyada Davaro filmini aratmayan paylaşım

Malatya'da 30 Mart Seçimleri öncesi Değerli hemşehrimiz Kemal Sunal'ın başrolünü oynadığı Davaro filmini aratmayacak işler meydana geliyor.

Malatyada Davaro filmini aratmayan paylaşım

Yaşasın ortaklar Cumhuriyeti

30 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehirden belediye Başkan adayı olan Ahmet Çakır’la, Aynı Partiden Yeşilyurt Belediye Başkanlığına Aday olan Hacı Uğur Polat’ın ticari ortaklıkları fiili olarak kardeşler üzerinden devam etmesi yeni tartışmalara neden oldu.

Büyükşehir Bana, Yeşilyurt sana

Eski ortakların aynı partiden fiili olarak ticari ortaklıkları devam ederken, iki önemli belediye de başkan adayı olarak sahneye çıkmaları siyasi gündeme bomba gibi düştü. Vatandaşların kaygı ile yakından izledikleri olay hakkında ki düşünceleri ise oldukça çarpıcı. “Bana ortağını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.”  Büyükşehir bana, Yeşilyurt sana şeklinde ortaklar arasında bir paylaşım yapılmasının ise düşündürücü olduğunun altı çizildi.

Yalanınız Batsın

Meydanlarda söylenilmesi gerekenleri, masa başında ise tükürdüklerini yalamakla eleştiri malzemesi olan Çakır, Polat ikilisinin fiili olarak ta kardeşler üzerinden ortaklıkları devam etmesinin ise, Malatyalıların zekasıyla hakaret olduğu da öne sürüldü. Vatandaşlar seçim çalışmalarında ikilinin söylediği hiçbir sözü de kaale almadıklarını da dile getirdi.

Biri yeşili katletti diğeri güveni boşa çıkardı

Malatya şehir dokusuna damgasını vuran asırlık çınarları katlederek, yeşil hırsızlığı yaptığı tescillen Çakır’la ilgili iddiaların ise arkası kesilmiyor. Tecde, Çilesiz, Karakavak’ta imtiyazlı sınıfa verdiği icazetle yeşilin bir başka dokusu olan Kayısı bahçelerini doğrayarak imara açan belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın, Malatyalılardan yeşili çalmakla da itham ediliyor. Hacı Uğur Polat’ın ise halktan toplanan paralarla Suriye, Mısır gibi ülkelerde dini eğitim almak için görevlendirildiği ancak Polat’ın bu görevini yerine getirmeden akçeli işlere düşüp kalkmasından dolayı kendine olan güveni kötüye kullandığı da özellikle altı çizildi.

Kaynak:malatyadan.com

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER