Belediye Tafıından Aşuret Etkinliği Düzenlendi

Belediyemiz tarafından Aşure Günü Etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Sürgü Belediye Başkanı Faruk TAŞDEMİR, Erkenek Belediye Başkanı Mehmet BAYRAM, Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet KARAKAŞ, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İl Başkanı Enver KİRAZ, MHP Belediye Başkan Adayı İsmet BAYRAM ve Vatandaşlar katıldı. Başkan KARAMAN yaptığı konuşmada "Muharrem ayı’nın 10. günü İslam alemi için önemli bir yeri olan aşure günüdür.

Belediye Tafıından Aşuret Etkinliği Düzenlendi

Muharrem ayını özel kılan olaylardan biri de matem ayı olmasıdır Sadece olaya eziyet günü olarak bakmamak, ağlama duvarı olarak görmemek gerekir. Yapılması gereken tarihi kavramak, onu yorumlamak bugünün anlamını ve geleceğe ışık tutmasını sağlamak gerekir.

 Aşure günü; bu ayın anısına yas orucu tutup, oruç sonunda aşure yemeği dağıttırmaktır. Bu vesile ile hangi inanıştan olursak olalım; küskünlükleri, dargınlıkları bir tarafa bırakıp, sevgi ve hoşgörümüzü, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek en büyük temennimizdir. Bugün burada bir arada oluşumuz ilçemiz için dayanışmanın en güzel örneğidir. Böyle kenetlendiğimiz takdirde Doğanşehirimizi daha ileri götürmeye devam edeceğiz. Aşure günü etkinliğimize katıldığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım." dedi. 

Dikkati Geçen En Öneemli Olay İse Günün Anlam Ve Önemi Anlatan Komşumanın Bir Vatandaşın Yapması İdi. Yetkili Ve ilgili Mercilerden Herhangi Bir Konuşma Yapılması İdi..

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER