Malatya Büyükşehir Belediyesi, 1,3 milyon Çöpe Attı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 1,3 milyon TL harcayarak çevreyoluna “Asma Germe Membran Sistemi” yaptırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 1,3 milyon  Çöpe Attı
 Karayolları Genel Müdürlüğü, inşa edilen bu proje için “Alt geçitleri kullananların can ve mal kaybını tehlikeye attığı, bundan dolayı yapılan imalatın durdurularak kaldırılması gereklidir” dedi. Kullanımı yasaklanan alt geçit üzerindeki “Asma Germe Membran Sistemi” için harcanan 1,3 milyon TL ise çöpe gitmiş oldu!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1 milyon 334 bin lira harcanarak yaptırılan Malatya Çevreyolu'nun Adliye Kavşağı ile Turgut Temelli Caddesi Kavşağı arasında transit geçiş için yapılan alt geçitlerin üzerindeki bölümde yüksek direklerle oluşturulan ve kullanılamayan "Asma Germe Membran Sistemi"nin kaçak olduğu da ortaya çıktı.

Malatya Net Haber Gazetesi’nde yer alan habere göre, Karayolları Genel Müdürlüğü Turan Emeksiz ve Akpınar Alt geçitlerinin üzerinde yapılan bu yapıların hem izinsiz olduğunu hem de alt geçidi kullananların can ve mal güvenliğini tehlikeye attığı gerekçesiyle kaldırılmasını isteyerek Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiği uyarı yazısında şu bilgileri paylaştı: “Malatya ili şehir geçişinde Turan Emeksiz-Akpınar altgeçidinin kaplı kesimlerinde hazır kirişli betonarme döşeme üzerine yapılan beton kütleleri ve çelik korsansiyum normal zamanda ve deprem anında döşeme ve kirişlerde buna bağlı olarak da yükü zemine yapacağı tesir hesaplanmadan yapılmıştır. Mevcut durumun belediye tarafından yapılan bu imalatlar, alt geçitleri kullananların can ve mal kaybını tehlikeye attığı, bundan dolayı yapılan imalatın durdurularak kaldırılması konusunda bilgilerinize arz ederiz.”

İşte yapımı tamamlanan ve kaçak durumunda olan o proje:

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 12:36

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER