VAHAP KÜÇÜK MABEK´TE FİDAN DİKİM TÖRENİNE KATILDI

Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri'nde (MABEK) fidan dikim töreni düzenlendi. Malatya Valiliği koordinasyonunda, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Suriyeli sığınmacıların kaldığı Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri'nde fidan dikimi gerçekleştirildi. Törene Belediye Başkanı Vahap Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Murat KAVUNCUOĞLU'da katıldı.

VAHAP KÜÇÜK MABEK´TE FİDAN DİKİM TÖRENİNE KATILDIYeni yapılan spor salonunda gerçekleştirilen fidan dikim töreni etkinliği saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Malatya Valisi Vasip Şahin, fidan dikme töreninde bir araya geldiklerini belirterek, MABEK'te şuana kadar 14 bin fidan dikildiğini kaydetti.

Fidan dikim töreninde daha sonra Kazım Karabekir Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, halk oyunları gösterisi sundu. Halk oyunları gösterisinin ardından MABEK Okulu'nda eğitim gören Suriyeli öğrenciler İstiklal Marşı'nı okudu. MABEK 6. sınıf öğrencisi Abdülhamit Bakır, Orman adlı şiiri okurken, Henan El Ahmed, Nedva El Ali, Neme El Kasım ve Merve El Satı, 'Ağaçlar da Birer Yurttaş' adlı şiiri okudular. Spor salonundaki etkinlik, Suriyeli çocukların, seslendirdikleri Türkçe şarkılarla sona erdi. Suriyeli çocuklar, protokol üyelerinden büyük alkış aldı.Etkinlikte daha sonra fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2014, 18:09

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER