DOĞANŞEHİR DE TRAFİK KAZASI 9 KİŞİ YARALANDI

Doğanşehir de savaklı Köyü içinde D100 karayolu üzerinde Trafik kazası meydana geldi. Bu kez çoğunluğu özürlüler okulu öğrencileri olmak üzere toplam 10 kişi yaralandı. Yaralılar Doğanşehir Devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

DOĞANŞEHİR DE TRAFİK KAZASI 9 KİŞİ YARALANDI

 Köylünün sabrı taştı1.5 saat yol trafiğe kapatıldı. Doğanşehir’e bağlı Savaklı Köyünün içinden geçen Malatya Adana Karayolu savaklı köyü mevkiinde meydana gelen trafik kazasında Doblo marka 44 FP 104 plakalı Erdal Sülü yönetimindeki özürlü öğrencileri taşıyan servis aracı Köyün içinden karşıdan karşıya geçmek isteyen 46 P 2331 Plakalı Traktörle çarpıştı. Emekli geçici köy korucusu, traktörün sürücsü İbrahim Akbaş (48) yaralanırken. Diğer araçta  bulunan N.A – (38), Y,G (8) , Z.S (13), E.K.D (11), Z.T (49), K.K (10) G.T (9) , E.S (35) 9 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Kaza sonrasında Savaklı köylüleri yollarının ortasına konan bariyerlerden şikayetçi oldular ve kaldırılmasını istediler. Yolu yaklaşık 1,5 saat trafiğe
kapatan köylüler, köye yapılan bariyerlerin kazaların artmasına sebep olduğunu belirterek, derhal sökülmesini ve yerine mobessa kamerası yada trafik radarının konmasını istediler, Yolu kapatan köylüler araçların geçişine izin vermediler. Daha sonra olay yerine Doğanşehir belediye başkanı Vahap  Küçük köylüye yapılacak kamera ve üst geçit ne gerekiyorsa yapacaklarına söz verdikten sonra yol trafiğe açıldı. Savaklı köyünün ortasından ikiye bölen Malatya Adana karayolunda geçmişte bu köyde çok sayıda kaza olduğunu belirten köylüler, şimdiye kadar hatırlandığı üzere Aynı yol aynı mevkide 7 ölümlü ve 18 yaralamalı kazanın meydana geldiğine dikkat çekerek, bugünküyle birlikte toplamda 27 yaralamalı kaza olarak kayıtlara geçtiğini bildirdiler. 


Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 09:16

Eren Aslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulkadir kandiş
abdulkadir kandiş - 10 yıl Önce

Tirfik Kaza

SIRADAKİ HABER