Milletvekili Şahin den Belde Ziyaretleri

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Doğanşehir ilçesine bağlı Kurucaova ve Erkenek beldelerini ve Yeşilova köyünü ziyaret etti. Kurucaova beldesinde konuşan Milletvekili Mustafa Şahin, DAP kapsamında toplam 50 trilyonluk bütçeden Malatya'ya yaklaşık 9 trilyon kapalı sistem sulama ödeneği ayrıldığını ve bunun 1.3 trilyonunun Kurucaova beldesine verileceğini söyledi.

 Milletvekili Şahin den Belde Ziyaretleri
Vahşi sulama diye tabir edilen salma sulama devrinin tamamen tarihe karışması gerektiğini söyleyen Milletvekili Şahin, "Hem Malatya ovası olarak hem de bütün ilçelerimizdeki vahşi sulamayı artık terk etmemiz gerekiyor. Bununla ilgili de kapalı sisteme geçtik.Bu hizmetler devlet desteğiyle yapılan hizmetlerdir.Bununla birlikte gölet yapılabilecek köylerimizi ilgililerle paylaşıyoruz.Yetkili arkadaşlarımız gerekli çalışmaları,tetkikleri yapıyorlar.Eğer su kaynağı varsa,havza uygunsa ve sulanabilir tarım arazisi yeterliyse bunlar için başka engel kalmıyor" ifadelerini kullandı. 


Şahin şunları söyledi; "Malatya için büyükşehir sevdamız belki yıllardır var.Malatyanın büyükşehir olması için gayret gösteren siyasilerimiz varken kısmet bugüne denk geldi.İnşallah şu anda büyükşehir olmakla beraber beldelerimiz haliyle mahalleye dönüşmüş olacak.İlçelerimiz ve büyükşehir belediyemiz sınırları ilin bütün mülki sınırları içerisine dahil edilmiş oldu

Son Dakika Doğanşehir

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER