CHP Doğanşehir Danışma Kurulu Toplandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya’nın Doğanşehir İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı.

CHP Doğanşehir Danışma Kurulu Toplandı

CHP Doğanşehir İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz “ AKP’nin hem iç hem de dış politikada sınıfta kaldığını artık tüm toplum net bir şekilde görüyor. Yaşanılanları CHP olarak, halkımıza anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Doğanşehir İlçe Danışma Kurulu toplantısı partinin ilçe örgütünde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Doğanşehir İlçe Başkanı Ali Uçar, il ve ilçe yöneticileri, eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları, muhtarlar ve partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı Ali Uçar, ilçe danışma kurulu toplantılarının önemine değinerek, göreve geldikleri ilk günden itibaren bu toplantıları yapmaya devam edeceklerini kaydetti.Uçar, ilçe örgütünün çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

“Doğanşehir’i yoksulluğa mahkum ettiler”

Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Enver Kiraz ise , Doğanşehir’in ve Malatya’nın bir çok sorunu olduğunu ve her geçen gün bu sorunların ağırlaştığını belirterek “Doğanşehir’de üretilen pancar üretimi yok olma noktasına geldi.Don felaketinin kayısı ve elmayı bitirmesi ve üreticilere destek verilmemesi , Doğanşehir’i yoksulluğa mahkum etmiştir” dedi.

“Ya İmam Hatip’e ya eve”

Eğitim sisteminin yap-boz tahtasına döndüğünü belirterek sözlerine devam eden Kiraz, “Eğitim yılının başlamasının üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen halen çok sayıda öğrenci hangi okula gideceğini bilememektedir. Ortaya koydukları sistemle öğrencilere ya İmam Hatip’e gidin veya evinizde oturun denilmektedir. Eğitim emekçileriyle sık sık bir araya gelerek sorunları kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

“Her zamankinden daha çok çalışıyoruz”

Sadece eğitim alanında değil, ekonomik, sosyal ve hukuksal alanda Türkiye’nin her geçen gün geriletildiğini ifade eden CHP İl Başkanı Enver Kiraz; “Geldiğimiz bu noktada , AKP’nin hem iç hem de dış politikada sınıfta kaldığını artık tüm toplum net bir şekilde görüyor. Yaşanılanları CHP olarak halkımıza anlatmaya devam edeceğiz. Halkın iktidarını kurmak için her zamankinden daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 14:36

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER