Büyükşehir Belediye İlçe Ve Kırsal Mahalle Mezarlıkların Etrafı Kafes Tel İle Çevriliyor

Büyükşehir Belediye İlçe Ve Kırsal Mahalle Mezarlıkların Etrafı Kafes Tel İle Çevriliyor

Büyükşehir Belediye İlçe Ve Kırsal Mahalle Mezarlıkların Etrafı Kafes Tel İle Çevriliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’nın dört bir yanında sürdürülen alt yapı ve üst yapı çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, ilçe merkezleri ve kırsal mahalle mezarlıkları ile ilgili çalışmalar da sürdürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, il sınırlarındaki 2020 mezarlığın 2014 yılında Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile ilçe belediyelerine devredilmesine rağmen, gelen talepler doğrultusunda sözkonusu mezarlıklarda Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni düzenlemeler yapılıyor.

İlçe Belediye Başkanları ile birlikte alınan ortak kararlar doğrultusunda; Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında; Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında kalan Şehir Mezarlığı ve diğer merkez mezarlıklarının dışındaki birçok mezarlıkta fidan dikim çalışması yapıldı.

Ayrıca 2015 yılı içerisinde Pütürge İlçesi - Merkez, Doğanyol ilçesi-Merkez, Arapgir ilçesi - Hezene Mahallesi, Arguvan ilçesi - Bozan Mahallesi, Akçadağ ilçesi - Levent Mahallesi, Darende ilçesi - Yeniköy Mahallesi, Doğanşehir ilçesi – Kurucaova Mahallesi, Yazıhan ilçesi Durucasu ile Sürür Mahalleleri ve Kuluncak ilçesi - İlisuluk Mahalle mezarlıklarının etrafı kafes tel ile çevrildi.

İlçe ve kırsal mahallelerde bulunan 38 mezarlığın da etrafının kafes tel ile çevrilmesi amacıyla 13 Temmuz Çarşamba günü saat 14.30’da Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ihale düzenlenecek. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra da mezarlıklarda çalışmalara başlanacağı bildirildi.

Çakır: İlçelerimize önemli yatırımlar yapıyoruz

 

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’yı bir bütün olarak gördüklerini belirterek, “Malatya merkezde yaptığımız hizmetleri ilçe ve kırsal mahallelerimize de yapma gayretindeyiz. Bugüne kadar ilçelerimizde yol açma, genişletme ve asfalt konusunda rekor sayılabilecek düzeyde çalışma gerçekleştirdik. Bu konuda çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ayrıca, ilçelerimizde ve kırsal mahallelerimizde kanalizasyon ve içme suyu yatırımlarında yeni bir hamle başlattık. Yine ilçelerimize kültür merkezleri, çok amaçlı sosyal tesisler, kütüphaneler ve park konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştirdik.

Mezarlıkların etrafının kafes tel ile çevrilmesi noktasında da gelen yoğun talep üzerine Belediyemizin görev alanında olmamasına rağmen ilçe belediye başkanlarımızla ortak aldığımız karar doğrultusunda 38 mezarlığımızın daha etrafının kafes tel ile çevrilmesi için bir ihale yapıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

S.No

İLÇE VE MH.MEZARLIK ADI

1

Kuluncak/Karıncalık Mh.Mezarlığı

2

Kuluncak/Karaçayır Mh.Mezarlığı

3

Hekimhan/Merkez Mezarlığı

4

Yazıhan/Akyazı Mh.Mezarlığı

5

Yazıhan/Mısırdere

6

Yazıhan/Çivril

7

Yazıhan/Kömüşhan

8

Arguvan/Dolaylı Mh

9

Arguvan/Karahüyük

10

Arguvan/Kömürlük Mh.Mezarlığı

11

Arapgir/Yukarı Ulupınar

12

Arapgir/Sipahiuşağı Mh.Mezarlığı

13

Doğanyol/Merkez Mh.Mezarlığı

14

Doğanyol/Osmanefendiler

15

Doğanyol/Karamamikler

16

Pütürge/Tosunlu

17

Pütürge/Bakımlı Mh.Mezarlığı

18

Pütürge/Poskıran2

19

Pütürge/Poskıran3

20

Akçadağ/Şıhlar Köyü Mh.Mezarlığı

21

Akçadağ/Kültürçemiş

22

Akçadağ/Merkez Doğu Mezarlığı

23

Akçadağ/Kotan Gölü Mezarlığı

24

Kale/Tepebaşı Mezarlığı

25

Kale/Bent Mh. Mezarlığı

26

Kale/Mahmut Dursun

27

Kale/İkizpınar Mezarlığı

28

Doğanşehir/Sürgü Mh.Mezarlığı

29

Doğanşehir/Polat Mh.Mezarlığı

30

Doğanşehir/Elmalı Mh.Mezarlığı

31

Battalgazi/Fırıncı Mh.Mezarlığı

32

Battalgazi/Karahan Mh.Mezarlığı

33

Battalgazi/Karatepe Mh.Mezarlığı

34

Darende/Heyiketeği Mh.Mezarlığı

35

Darende/Hacı Derviş Mh.Mezarlığı

36

Darende/İbrahimpaşa Mh.Mezarlığı

37

Darende/MemetpaşaMh.Mezarlığı

38

Darende/Kaldırım Mh.Mezarlığı

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 17:32

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER