9 üncü Elma ve Kültür Fetivali Coşkuyla Kutlandı

Festival düzenlenen Elma yarışması ile başladı. Starking ve Golden dalında yapılan yarışmada; Starking'de, birinci Ali ARSLAN (Merkez), ikinci Ali GENCER (Çığlık), üçüncü Ramazan TOPRAK (Merkez) Golden'de , birinci Telli ARSLAN (Merkez), ikinci Ali BUDAK (Merkez), üçüncü Mehmet ALKAN (Savaklı) oldu. Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller dağıtıldı. Doğanşehir Kaymakamı Mehmet SOĞUKPINAR, Belediye Başkanı İbrahim KARAMAN, Elma Üreticileri Birliği Başkanı İmam TUNCER festivalde konuşma yaptılar.

 Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Elma ve Kültür Festivalimizi coşkuyla kutladık. Festivale; İlçe Kaymakamı Mehmet SOĞUKPINAR, Garnizon Komutanı Özkan GÜNEŞ, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan AŞKIN, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent TEZCAN, Malatya CHP Milletvekili Veli AĞBABA, CHP Malatya İl Başkanı Enver KİRAZ, AKP Malatya İl Başkanı Bülent TÜFENKÇİ, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, İşadamları, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Belediye Başkanı İbrahim KARAMAN" Bir bölgenin, kültürünü, tarihini, ürünlerini tanıtmak bu değerlere halkla kucaklaşarak sahip çıkmanın bir yolu da festivallerdir. Düzenlemiş olduğumuz festivalimizin bölgemizi ve bölgemizin markalaşmasına yarar sağlayan ürünlerimizin tanıtımını, gelecek neslin kültür ve tarihine sahip çıkması bilincini aşılamaktadır.Ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayanan Doğanşehir ilçesi, Malatya’nın nüfus olarak en büyük ilçesidir. Bu festivali düzenleme amacımız ilçemizde yetişen elmamızın ulusal alanda tanıtımı ve pazarlamasını yapmak, Ülke ekonomisine katkıda bulunmak,Elma konusunda çalışanları bir araya getirerek bu sektörün sorunlarına çözümler üretmek, yetiştiricilerin örgütlenmesi ve iş birliğini teşvik etmek, Doğanşehir’i tanıtmaktır.

Saygıdeğer çiftçilerin bu konudaki emeğine sizlerin huzurunda şükranlarımı sunarım. Bundan sonra da inşallah festivalimiz devam edecektir. Bu festival sadece elma festivali değildir, bu festival bizleri ortak paydada buluşturan, kaynaştıran, hemşerilik bağıdır. Her yıl insanlarımızı ilçemizde buluşturacağız, birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayacağız. Festivalimizin  gerçekleşmesinde katkı sağlayan çok değerli iş adamlarımıza, hayırseverlerimize  ve emek harcayan herkese teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum." dedi.
 
Festival özel eğlence programıyla devam etti. Programa; Nurcan SELÇUK, Murat MAMARAŞ, Mahmut ATABAY, Fikri Önay BULANIK, Özlem BÜYÜK ve Özlem ÖZDİL konuk sanatçı olarak katıldılar.

Kaynak: Doğanşehir Bel.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2013, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER