Meteoroloji den Yağış Müjdesi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak.

 Meteoroloji den Yağış Müjdesi

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı batı bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak. Kuzeybatı kesimler ile öğleden sonra iç ve batı bölgelerin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra İzmir, Aydın, Muğla, Antalya ve gece saatlerinde Adana çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle güney ve doğu, Marmara, Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; öğle saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya ile gece saatlerinde Adana çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı Meteoroloji ilgilileri uyardı.

-BUZLANMA VE DON OLAYI İLE BİRLİKTE SİS UYARISI-

Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.


DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla bölgenin batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan'ın güney ve batı kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER