Doğanşehirdeki Kazada Ölen Özlem Öğretmen İçin Anma ve Eylem

Malatya-Doğanşehir yolunda yaşanan kazada kızını kaybeden baba, olayın gerçekleştiği bölgeye giderek hem kızını andı hem de eylem yaptı.

Doğanşehirdeki Kazada Ölen Özlem Öğretmen İçin Anma ve Eylem

30 Ekim günü Doğanşehir Çığlık mevkiinde Malatya'dan Çelikhan'a gitmekte olan 44 KF 938 plakalı minibüse, Çelikhan Belediyesi'ne ait olan 02 NA 371 plakalı kamyon arkadan çarpmış, kazada Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar'ın da amcası olan 79 yaşındaki Ebubekir Acar, 24 yaşındaki İbrahim Behcer ile 56 yaşındaki Hasan Kartal ölmüşler, Çelikhan'da öğretmen olduğu bildirilen 26 yaşındaki Özlem Kaya ile Ramazan Karakuş, Abdurrahman Yurdakul ile 2 kişi daha yaralanmışlardı. Öğretmen Özlem Kaya da, kaldırıldığı hastanede ölmüştü.
Ölen öğretmenin babası Muharrem Karakoç,olayın gerçekleştiği bölgeye giderek yol kenarına karanfil koyup hem kızını andı hem de eylem yaptı. Burada yetkililere seslenen acılı baba “18 sene boyunca kızımı okuttum, büyüttüm, devlete hizmet etmesi için yetiştirdim. Öğretmen oldu kızım vatana millete hizmet etsin diye. Ama karayollarının bariyerleri yapmaması nedeniyle, şoförün hatası yüzünden ben çocuğumu kaybettim.” dedi.Öğretmenlerin 5 yılda asaletini doldurmasına kızarak, “Öğretmenlere hakları veriliyor diyorlar. Benim kızım beş yılını doldurmamış diye tazminatını vermiyorlar. Kızım 40 günlük gelindi. Torunum olabilirdi. Çocuğu olsaydı kim bakardı bu çocuğa? Düzenleme yapılması gerekiyor. Öğretmenlerin haklarının verilmesi gerekiyor. 5 yılını doldurmayanlara tazminat vermeyecekse, o zaman garanti verilsin öğretmenlere, bir şey olmayacak beş yıl diye. Benim çocuğum görevden dönerken kaza yaptı. Benim yavrum neden görev şehidi değil? Benim neden duvarıma asabileceğim bir kağıdım yok” diye konuştu.
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’da eyleme destek verdi. Acılı baba ile kaza yerine giden Kiraz ve yaklaşık 20 kişi, yol kenarında eylem yaptı.CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da Suçatı mevkisinin ölüm yolu olduğunu söyleyerek, "Yol ölüme davetiye çıkarıyor. Yıllardır bariyerleri olmayan bir yol. Bu yolda istinat duvarı yok. Bu nedenle çamurlu suyun yola kayması ile kazalar oluyor. Don olayları da kazalara davetiye çıkarıyor” dedi.

Behsat Çelik

Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 02:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
servet kubat
servet kubat - 10 yıl Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun aylesine sabırdilerim..

seda
seda - 9 yıl Önce

Canim arkadasim mekanin cennet olsun

gülseren güler
gülseren güler - 9 yıl Önce

mekani cennet olsun

nergis tağral
nergis tağral - 9 yıl Önce

kaza değil kader değil cinayet

nergis tapral
nergis tapral - 9 yıl Önce

kaza değil kader değil bu bir cinayet sewgilerle öğretmenin mekanın cennet olsun nur içinde yat benim melek öğretmenim

nergis tağral
nergis tağral - 9 yıl Önce

hayatın bir bölümü insanların genç yaşta ölüp dirilmesi ama bizim için öğretmenimiz özlem kaya kalbimizde tek öğretmen olarak anılacak

BESİME
BESİME - 3 yıl Önce

Ah canım arkadaşım...

SIRADAKİ HABER