Doğanşehir’de Fatura Ödeme Sıkıntısı

Doğanşehir de MASKİ’nin fatura ödeme merkezinin olmaması ilçe halkını mağdur ediyor.

Doğanşehir’de Fatura Ödeme Sıkıntısı

Malatya’nın Büyükşehir olması ile birlikte su abone işlemlerini yürütecek olan Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından henüz ilçeye bir ödeme noktasının kurulmaması zaman zaman vatandaşın mağduriyetine neden oluyor. Özellikle kırsal mahallelerden ilçeye gelen vatandaşlar birikmiş su faturalarını yatıracakları bir yer bulamayınca zor durumda kaldıklarını söylüyorlar.

Doğanşehir’de esnaflık yapan Gaffar Günaydın isimli vatandaş, yetkililere seslenerek, “Siz bir yıldır para toplama düzeneğini kuramadınız, suyumuz arıza yaparsa nasıl gelip onaracaksınız? Şişkin faturaları yazarken faturamıza reklam alacak kadar işi biliyorsunuz” diyerek duruma tepki gösterdi.

Su faturalarını zamanında ödeyemedikleri için borçlarını faizli ödemek zorunda kaldıklarını belirten ilçe halkı, kırsal mahallelerde yer alan su depolarının da bakımsız olduğunu ve bu durumunda halk sağlığı açısından tehlikeli olduğunu söylediler. Bir diğer esnaf Okan Tanışık ise, kendisine 3 TL’lik bir su faturasının geldiğini, ancak bunu 20 TL. yol parası verip gidip il merkezinde ödemek zorunda kaldığını söyledi.


Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2015, 11:52

Eren Aslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER