MÜSLÜMANLARA YAPILAN KATLİAM

Bugün günlerden Urumçi,Suriye, Filistin ve Arkan .Bazen öyle bir duruma geliyorum ki.Adını koyamadığım ve düşmana karşı olan öfkem hepsi birbirine girdi.Net olan bir şey var ki oda çocuklara , kadınlara sivil halka acımasızca yapılan katliamlardır.

İşte bu nedenle attığım her adımım daha sert ve güçlü.Urumçi’de, Filistin’de, Suriye’de, ve Arkan’da kıyametler koparken Müslüman kardeşlerimiz ne istediğini bilmeyen zalimlerin elinde her türlü işkenceye, zulme uğruyorlar. Her gün yeni bir katliam haberleriyle güne başlıyoruz .Müslüman olarak ne çok katlediliyor insanlarımız, acılarımızın üzerine her gün bir yenisi eklenmekte ve üzüntüye boğuluyoruz.Yaşanan olaylar karşısında içlerimiz parçalanıyor ve nutkumuz tutuluyor nefes alamaz olduk.

İsrail’in ,Gazze’ye ,düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenler gün geçtikçe artıyor.İsrail ordusu,Pazartesi günü ‘’ koruyucu hattı’’ diyerek Gazze’ye, yönelik başlattığı operasyonlar devam ediyor.Büyük ,küçük, genç, yaşlı, bebek demeden özellikle çocuk ve kadınlarımızı hedef aldığı ve sivil halka saldırlar sonucu Müslüman halkı katledilerek yüzlerce insanlar öldürüldü.İsrail ordusu bu mübarek günlerde daha önceki yaptıkları saldırıların en şiddetlisini sivil halka yaparak devam etmekte.

5 temmuz 2014 Çin, yıllardır Uygur Türklerimize soy kırım yapmaktadır.Son zamanlarda Müslümanlara yapılan katliamlar, saldırılar onların acısı bizim acımız, bizim üzüntümüzdür kayıtsız kalamayız.Çin’de, Müslüman kızlarımız işsizlik nedeni ile genelevde çalıştırılmak üzere alınıp satılmaktadır.Müslüman halkımıza vakit namazı, Cuma namazı, oruç tutmayı,ve ibadet etmeyi yasakladılar.Uymayanlara da çeşitli en ağır işkenceler yapılmakta, kurşuna dizilmekte ve Çin’de, bulunan Müslüman halkımız ‘’terörüst’’ olarak ilan edilmektedir.

Müslümanlar yaşadığı topraklarda yapılan zulümler , dökülen kanlar, işkenceler, feryatlara karşı duyarlı olmalıyız.Bu bizim insanlık görevimiz.Her yapılan vahşet ve katliamın altında bir plan yatmaktadır.Bu katliamlar ne ilk , ne de son bulacaktır. Biz Müslümanlar bizi ancak biz anlarız ve yardim eli uzatabiliriz.Onlar’da, adalet diye bişey bilmezler ama güçlerini kaybetmemek için biz Müslüman halkın birbirine yardım etmesini de istemezler .Eğer ki biz birbirimize bağlılığımız güçlü olsaydı hiçbir güç bize zulüm, işkence edemez di.

Bunun için hep birlik olarak maddi ve manevi ne gerekiyorsa yardımımızı yapmalıyız.Dostlarımızı ve düşmanımızı tanıyarak tavrımızı koyarak yaşamımızı devam ettirmeliyiz.Rabbim Müslümanlara karşı yapılan katliam , zulümlere son vermeleri,yaptıklarının hesabını verebilmesi ile dua’mız .Tüm dua’larımız katliamda hayatını kaybeden şehit kardeşlerimizin olsun Mekanları cennet olsun kardeşlerimizin.


YORUM EKLE
YORUMLAR
muzaffer türkmenoğlu
muzaffer türkmenoğlu - 10 yıl Önce

Söylediğiniz bütün sorunlara kişisel çözümler aramak anlamsız. Uluslararası düzeyde çözüm bulunması gereken sorunlar. Yani devletin yönetiminde yetki verilmiş insanların görmesi ve müdahale etmesi gerekir. Bilmem anlatabildim mi?