MALATYA BOKS İL SEÇMESİ

20-20 Eylül tarihlerinde Malatya’da boks il seçmesine yaklaşık 32 sporcu ve 8 kulüp iştirak etti ve müsabaka Malatya Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapıldı.Müsabakaya Turgut Özal Boks Kulübü 6 Sporcu ile katılıp İl birinciliğini alarak 10-15 Kasım ayında Sivas’ta , yapılacak olan Türkiye Büyükler Grup Boks Şampiyonasında Malatya İlini temsil etmeyi hak ettiler.

MALATYA BOKS İL SEÇMESİ

Malatya’da gerçekleşen boks müsabakalarında Kulüp ve sporcuların katılımıyla hareketli, heyecanlı ve iddialı maçtan izleyicilere keyifli ve heyecanın doruklarda olduğu iki gün geçirdiler.Sporcuların beceri ve yüksek performans sergiledikleri iddialı ve çekişmeli geçen zorlu müsabaka sonucunda grup olarak madalyayı hak ettiler.

Turgut Özal Spor Kulübü 2007 yılında kuruldu ve Türkiye’nin sayılı kulüpleri arasında yer almaktadır.Kulüp Başkanı ve Kulüp antrenörü Aziz Bayduz ,gözetiminde çalışmalarını devam etmektedirler.

Müsabakada başarı elde eden sporcular : 49 kg. Ertuğrul Erdemir, 56 kg. Yunus Emre Yılmaz, 60 kg. Ahmet Bayduz, 64 kg . Arif Kaplan, 69kg. Teoman Kargı, 75 kg. Süleyman Alkış, 91 kg. Aziz Mutlu binciliği alarak Sivas’a ,gitmeyi hak ettiler ve yapılacak olan müsabakada ilk 4 e giren sporcular 22-24 Aralık’ta Hatay’da, yapılacak olan Türkiye Boks Şampiyonasına gidecekler. Başarılarınız daim olsun.

FERAH USLU

Doğanşehir Haber Ajansi

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER