Büyükşehirden İlçelere Hizmet Atağı

Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir İlçesi, Erkenek mahallesine içerisinde sağlıklı yaşam için spor sahaları ve spor aletlerinin de bulunduğu 7200 metrekarelik bir çocuk ve dinlenme parkı yapıyor.

Büyükşehirden İlçelere Hizmet Atağı

 Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yaptığı teknik ve fiziki altyapı hizmetlerinin yanında, sosyal hayatı değiştirecek projelere de imza atıyor. 

Alt yapı ve yol hizmetlerini hızlı bir şekilde devam ettiren Büyükşehir Belediyesi; ilçelerde vatandaşların dinlenme, eğlenme ve spor yapmaları amacıyla ilçelere park yapma projesini de hayata geçiriyor.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin görünümüne güzellik katacak başta, gençler ve çocuklar olmak üzere her yaştan vatandaşın fiziki ve ruhsal gelişimlerine katkı sunacak ilçelere Park projelerinden ilkini Doğanşehir ilçesi Erkenek mahallesinde gerçekleştiriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak proje sayesinde Erkenekliler dinlenme ve gezmenin yanı sıra birçok spor aktivitesini burada yapabilecekler. Yaklaşık 7200 metrekarelik park içerisinde; 940 metrekarelik futbol sahası, 145 metrekarelik basketbol sahası, 150 metrekarelik voleybol sahaları ile 230 metrekarelik alanda spor kompleksi ve fıtnees alanı, çocuk oyun alanları, koşu yolları, 650 metrekarelik yeşil alan bulunuyor.

 

Ayrıca parkın bir bölümünde ise çok amaçlı kültür merkezi yapmak için yer ayrıldığı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 09:55

Eren Aslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
44eskiköy
44eskiköy - 5 yıl Önce

şu belediye birde eskiköye baksa...hani din dil ırk gözetmiyordunuz ne oldu ...

SIRADAKİ HABER