Doğanşehir Küçük İstanbul Olacaktı

 Evet  artık küçük İstanbul’uz .Bizde  şişe ve damaca suyu içer olduk Doğanşehir’de .Yollar her yerden delik deşik.Her gün patlayan  sulama sistemi ,Rakı mı içiyoruz yoksa musluk suyu mu belli değil bembeyaz bir su akıyor musluklardan.İnsan  sağlığını hiç önemi yokmuş gibi.Akvaryumdaki balıklar bile ölüyor Doğanşehir musluk sularından.40 yıldan aşkındır değişmeyen aspesli borulardan artı sıra dışı bir klor kullanımı ile  hadi küçük İstanbul  suyu içelim.

Küçük İstanbul’um benim Doğanşehir.Elma Festivali iptal edilmişti.İsrail’in Filistin’e uyguladığı zülüme   tepki için .60 yıldır devam eden bir savaşa bu gün mü dur demek yada tepki koymak gerekti.İstanbul olacaktık hani İstanbul da festivalleri biri bitiyor biri başlıyor.İstanbul da Akp de ,İsrail jetlerine yakıt satılırken yada sattıkta sonra neredeydi.Küçük İstanbul Belediyesi acaba sormazlar mı hiç.Gerçi Sormazlar Kimse kimsenin tavuğuna kış demez.

Hani bir düzen tutturulmuş  gidiyor, Küçük İstanbul da ….6 Belediyelik Bağlandı Büyük Şehir olduktan sonra.Hepsi Akp belediyesi idi.Bunların bir tanesi hariç hepsi borçla geldi.Sürgü Beledisi borcu yeniden hesaplattı.Borç düştü ama sonuçta borcu vardı.Borçlu gelen  belediye başkanları bir kaçı çeşitli görevlere geldi belediye de.Ama  tuhaftır borçla  değil yaklaşık bir trilyon parayı ile gelen belediye başkanı hiçbir konuma getirilmedi. Kurucaova Belediye Başkanı Mehmet Karakaş  beklide belediyeyi düzene koyacak insandı ama hala belediye  bir görev almış değil.

Sözün sonu borç ödüyoruz diye ,şu şuna şunu yaptı diye iptal etmekle Çok çok ve daha çok küçük İstanbul oluruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Durmuş
Ramazan Durmuş - 10 yıl Önce

doğanşehi̇ri̇mi̇zi̇n aci kaderi̇... emaneti̇ ehli̇ne vermez i̇sek daha çok hayal kirikliklari yaşariz. ne yazik ki̇ si̇yaset yapmayi bi̇lmi̇yoruz. bi̇lmi̇ş olsak bi̇r mi̇lletveki̇li̇mi̇z olur..