BİRİCİK ANNEME!!!

Senden uzakta bir anneler günü daha geldi. Sadece geçmiş zamanları düşünüp duygulanıyorum ve sana anneler günü hediyesi olarak dualarımı yolluyorum. Sana hissettiklerimi, ifade edemeyeceğim duygularımı söylemek isterdim ama benim için verdiğin çabaların, emeklerin, bizimle birlikte yaşadığın mutlulukların için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Annem olduğun için, anneliğini bana tattırdığın için seni ruhumun derinliklerinde yaşatıyorum, İyi ki annem sensin. Seni seviyorum annem!!!

Sana sevgimi, özlemimi söylemek isterdim ama kağıda döküyorum duygularımı. Seni kaybettiğimde 17 yaşımdaydım. Öksüz bıraktın bizi. Rüyalarıma giriyorsun zaman zaman, sana sarılıyorum, seni kokluyorum ve doya doya öpüyorum. Her anneler günü yaklaşırken ‘’içim acıyor anne’’ 38 yıldır içimin acısı hiç dinmedi. Ben her anneler günü ağlıyorum.

Biliyor musun anne, hiç farkında olmadan büyümüşüm. Nasıl da geçmiş yıllar, halbuki dün gibi sen işten gelir kardeşim ve bana bugünüz nasıl geçti, neler yaptınız diye hatırımızı sorardın, bir şeye ihtiyacınız var mı canınız ne istiyor derdin. Hani işten gelmiştin bir cumartesi, günüydü. Sen işten bizde okuldan gelmiştik. Çok acıkmıştık ve sen hazırlayıp getirmiştin de ben bu yemeği yemem demiştim ve yemek yere düşmüştü. Her yer kirlenmişti ve sen sakin sakin temizlemiştin annem…

Bize hep öğüt verirdin. Her şeyi sen öğretmiştin, İlk öğretmenimiz sendin ve her zaman güçlü olmamızı, insanlara saygılı, insanları sevmeyi ve insanlara yardım etmemizi söylerdin. Şu an dediğin gibiyim anne. Beni bu halde görmeni çok isterdim. Bana güçlü kızım derdin ve ben güçlüyüm, bazen zor anlarım oldu ama yalnız başına ayakta dik durmayı bildim annem.

Son zamanlarında gözlerimin önünde eriyip gidiyordun. Seni kaybetmeyle karşı karşıyaydım, çocuk halimle sana yardım yapamıyor derdine çare olamıyordum. Seni tekrardan hayata döndürebilmeyi çok istiyordum ama derdine çare olamıyordum. Derdine çare olamadığım için ne konuşabiliyor, ne düşünebiliyor sadece gözlerimden yaşlar inceden inceden aşağı süzülüyordu annem. Seni sorduklarında verecek cevap bulamıyordum. Son gün beni çağırmıştın bir şey için söz istemiştin. Yıllar geçti verdiğim sözümü tutuyorum.

Yıllar birbirini kovaladı ve ben olmayacağını biliyorum hep kapı zili çalacak ben geldim diyeceğin anı bekliyorum. Her şey sensiz karanlık, soğuk ve anlamsız. Sen yoksun ama sana dair her şey var.

Yerinin doldurulmayacağı varlıksın. Seni çok özlüyorum ve her zaman kanatlarının altında olmayı hayal ederek yaşıyorum. Bıraktığın gibiyim seni seviyorum !!! Anneler gününü kutluyorum annem. Anneler günün kutlu olsun!!!

TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM…


YORUM EKLE