BABALAR GÜNÜBabaların öneminin vurgulandığı Haziran, ayının 15 Pazar günü kutlanır.Babalar günü…Önemli bir o kadarda güzel bir gündür…

Babalar günü tek bir güne sığar mı? Onlar manevi varlıklarımız,önünde minnetle saygı ile eğilmeliyiz her an…Daima!!!

Anne, baba ve evlatlar o ağacın dallarıdır babalar, insanlık aleminin var olmasına vesile olan kutsal varlıklarımızdır. Başımızın tacı, dünyaya gelmemize sebep olan babadır . Baba!!! .Babalarımız ecdadımız, atamız ve velinimetimizdir.

Bizleri hayata hazırlayan, topluma kazandıran ve her türlü zorluklarla mücadele etmemizde yanımızda olan ilk eğitim gördüğümüz baba ocağıdır.Babamızın kıvrak zekası, otoritesi ve kararlı tavırları bize hep önder ve yol gösterici olmuştur.

Kimi babalar vardır bollukta, kimi baba vardır kıt kanaat geçim derdinde , kimi baba vardır kimseye boyun eğmemiş evini geçindirmek için, kimi yürekli, kimi aciz,kimi fedakar,kimi sert ama sonuçta babadır.

Bazı babaların bir dikili ağacı yoktur …Ama canından çok sevdiği evlatları vardır… O da babadır..

Ailemizin direği, evimizin reisi ve evimizin erkeğidir. Ailesine sahip çıkar ve her şeyi üstlenir.Ailede her şey babaya danışılır ,konuşurken sözü asla kesilmez.Evimizin güneşi,fedakarlık, sevgi,sabır abidesidir.Varlığı ile gurur duyduğumuz babamızın kalbi sevgi dolu, cömert,kucağı sıcak,bu özelliklere sahip olan babalarımız evimizin en özel erkeğidir.

Babalarımız çalıştığını ailesi için harcar, çocuklarının ve eşinin mutlu olması ve mağdur olmaması için.Bu nedenle babamızı sadece bu gün değil her zaman aramalı yanında olmalıyız.Babamızın yanında olur elinden tuttuğumuzda kendini güvende hisseder. Şartlar ne olursa olsun babamız bize her zaman yardımcı olur ve kendini siper eder her zorluğa karşı.

Baba sevgisi kocamandır , karşılıksız ve sınırsız sevgisi vardır.Ailesi her şeyden çok önemlidir.Bazı çatışmalarımız olsa da o her zaman yanımızdadır .Hatalarımız olsa da affedicidir,anlayışlıdır , yardımını asla esirgemez.Bu günlerimize gelmemize sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz evimizin güçlü çınarıdır babamız.

Babamız bizi her zaman koruyup kollayan, her zaman dualarını eksik etmeyen canımıza can katan babamız olduğu için teşekkür etmeliyiz .Evimizin direği , her şeyimiz .Bizim canım babamız.

Yaklaşan babalar günün de bir başka kucaklayalım atalarımızı…Görmek bile istemiyor , sevmiyor olabilirsiniz…Olsun ne olursa olsun sarılın, kucak açın ,sevin sayın ,çünkü ikinci bir babanız yoktur ve asla olmayacak.

DERDİMİZİ, HÜZNÜMÜZÜ,SEVİNCİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZ ARKADAŞIMIZ BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!!!


YORUM EKLE