10 KASIM

Her devletin bir kahramanı vardır.Bizim de kahramanımız ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaşamını vatanın kurtuluşuna adayan ender liderdi.Bugün ulu önderimiz Atatürk’ün ,10 Kasım 1938’de ölümüyle Türk ulusunun en derin üzüntülü günü.Atatürk’ün, aramızdan ayrılışı Türk halkını derinden yaralamayla kalmayıp dünya üzerinde büyük yankı uyandırmıştır.

Atatürk,dünyaya gelmiş çok nadir dahi devlet adamıydı ve dünyada örnek gösterilecek çalışmalar, atılımlar yapmıştır.Atatürk’ün,vatanı ve Türk ulusu için yaptıklarını anlamak ve anlatmak için onu iyi tanımak gerekiyor.Atatürk İleriyi görebilen nitelikli bir komutandı.Milletiyle birlikte Milli Mücadeleye yön veren’’ Ya İstiklal, Ya Ölüm’’ diyerek işgalci devletler tarafından paylaşılan yurdumuzu ve yok edilmek istenen ulusumuzun kurtarıcısı zaferler kazanarak dünyaya karşı destan yazmıştır.

Atatürk, yurdunu Milli Mücadeleyi Türk halkıyla kazandığı zaferden sonra Milletinin refahı için zorda olsa çok büyük devrimler yapmıştır. Türk ulusuna en büyük hediyesi Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak hayata geçirmiştir.Böylece Türkiye Cumhuriyeti Devletini , dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur.

Kısa yaşamının en son zamanına kadar bir çok yenilikleri sığdıran ve memleketine hizmet eden devlet adamı liderimizdi.Atatürk güçlü kişiliği,sert ve otoriter görünüşü yanında sevilen, ince ruhlu yurduna ve ulusuna gelebilecek zararlara karşı göz yummayan yaşamı boyunca çok zorluklarla karşılaştı fakat asla yılmayarak başarı kazandı.

İşte bu nedenle Türk ulusu olarak her defasında daha iyi anlarak , düşüncelerinden , fikirlerinden en üst seviyede faydalanarak ülkemiz ve ulusumuz için neler yapabiliriz ve ilmin ışığında çalışmalarımıza devam etmeliyiz.

Her 10 Kasım’ı, ruhumuzda oluşan hüzne rağmen anlamı bakımından büyük gündür.Bu nedenle O’nun izinde yürüyerek ve ulaştığı noktayı daha ileriye taşıyacak olan biz Türk evladı olarak damarlarımızdaki asil kanda hissederek daima başarıya ulaşacağız.

Büyük kurtarıcımız, liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk !

Sen mekanında rahat uyu !Bizlere emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman olduğu gibi sahip çıkacak ve sana layık ulus olmaya devam edeceğiz.


YORUM EKLE